Беларус постигна обрат, за да стигне до победата с 3:2 над Норвегия след внезапна смърт в мач от Група “F” на квалификационния кръг на световното първенство по хокей на лед в Швейцария.

Норвегия поведе с попадение на Торесен след 6:15 минути игра в първата част и добави второ попадение чрез Трюг в 38-ата секунда на втората третина, когато скандинавците имаха числено предимство.

Само 2 минути по-късно Беларус върна едно попадение чрез Угаров, а 1:51 минути след началото на третата третина Грабовски изравни. И двете попадения на беларусите паднаха при числено предимство на терена.

Победното попадение падна след 4:35 минути игра в продължението, а него автор бе Салей. С тази победа Беларус събра 4 точки и излезе на трето място в класирането на Група “F”. По-късно днес в мач от същата група Канада играе с Чехия./БЛИЦ