Германецът Андреас Бирнбахер спечели първия масов старт в биатлона за сезона, след като триумфира на състезанието в Поклюка (Словения). Българският биатлонист Владимир Илиев завърши 28-и.

За Бирнбахер това е втора победа за сезона и той вече заема трето място в генералното класиране, на 99 точки зад лидера Мартен Фуркад (Франция), който финишира четвърти.

Германецът единствен стреля без грешка и финишира за 35 минути и 39,4 секунди. На 17,7 секунди зад него завърши представителят на домакините Яков Фак, който пропусна две мишени. Трети, също с два пропуска, е американецът Тим Бърк – на 22,6 секунди зад победителя.

Владимир Илиев направи четири грешки при стрелбата и финишира на 28-о място, на 2 минути и 40,2 секунди зад победителя. Въпреки четвъртото си място Мартен Фуркад увеличи на 85 точки преднината си в генералното класиране пред Емил Хегле Свендсен.