Триумфът на Александра Жекова продължи и днес, като българката успя да спечели втори пореден старт за Световната купа по сноуборд. 23-годишната Сани финишира първа във финала на дисциплината сноубордкрос в Ароса (Швейцария).

Както е известно, Жекова вчера записа първи успех в кариерата си за Световната купа отново в швейцарския зимен център, печелейки финала в дисциплината бордъркрос.

Суперзвездата на българския сноуборд завърши сезона като водачка в световната ранглиста в дисциплината, макар че остана на второ място в крайното класиране за малката Световна купа в бордъркроса след Доминик Малте от Канада.

Днешното призово класиране е осмо за Сани в 78 старта за Световната купа. Жекова вече има 2 победи, 4 втори и 3 трети места за СК. /БЛИЦ