Българинът с руски паспорт Александър Георгиев беше титуляр за младежкия национален отбор на Русия при победата с 2:1 над Чехия в мач от световното първенство за младежи до 20 години, което се провежда във Финландия.

Чехите откриха резултата шест минути преди края на втората третина, когато Михаел Спачек беше точен от дузпа. Артур Лаута изравни в средата на третата част. Гол в продълженията не падна и се стигна до изпълнение на дузпи.

Георгиев, който играе за финландския ТПС Турку, отрази изпълненията и на тримата чехи, които се изправиха срещу него – Доминик Лакатош, Филип Хлапик и Давид Касе. Максим Лазарев вкара единствената дузпа за Русия, а Александър Полунин и Артур Лаута не успяха да преодолеят Витек Ванечек.