Елисавета Макарова и Лери Кенчадзе завършиха на 16-о място при спортните двойки на международния турнир по фигурно пързаляне в Оберстдорф. Българският дует получи 16-а оценка във волната програма от 73.99 т. и с общ сбор от 115.29 т. отстъпи с две позиции в крайното класиране, след 14-ото място в кратката програма. Победители убедително станаха световните и европейски шампиони Татяна Воложар и Максим Транков (Рус) с 231.96 т., съобщава "Меридиан Мач". При жените нашата надежда Анна Афонкина завърши на 21-во място със 110.07 т. Световната шампионка за девойки Елена Радионова (Рус), която е само на 14 г., спечели титлата със 188.21 т. Световната №1 от 2011 година Мики Андо (Яп) остана втора със 162.86 т. Така България не успя да спечели олимпийски квоти от турнира, тъй като право на участие в Сочи 2014 получават първите шест при мъжете и жените, както и заелите първите четири места при спортните и при танцовите двойки.