Българският национален отбор по биатлон за мъже завърши на 12-о място в щафетата на 7.5 километра за световната купа в Оберхоф, Германия. Михаил Клечеров, Мирослав Кенанов, Владимир Илиев и Красимир Анев допуснаха общо 15 грешки в стрелбата и завършиха с комбинирано време от 1:36:31.4 часа. С това българите изостанаха на 5:42.3 минути от изненадващия победител Италия.

Квартетът на Италия Кристиан де Лоренци, Маркус Виндиш, Доминик Виндиш и Лукас Хофер, сгреши едва пет пъти в стрелбата и изпревари с 6.1 секунди фаворита Русия. Лидерът на руснаците Евгени Устюгов даде добра преднина още на втори пост, но след това направи слаба стрелба. На четвърти пост Алексей Волков беше принуден да използва два резервни патрона, което го забави, а Лукас Хофер беше безгрешен. В крайна сметка италианецът финишира на 6 секунди пред руснака и донесе първи успех на страната в щафетата в мъжкия биатлон след 15 години. На трето място завърши Швеция с 32.7 секунди пасив от победителите. Четвърти са германците, едва на шесто място финишира Норвегия./БЛИЦ