България записа първа победа на Световното първенство по хокей на лед в дивизия 2, група В. Националният ни тим надви ЮАР с 2:1, след като на старта бе загубил катастрофално с 3:10 от Китай.

И двете попадения за успеха на България вкара състезаващият се в американския клуб Стийл Сити Уориърс Мартин Николов, който откри резултата в 27:33 минута след пас на Иван Ходулов. 3:03 минути преди края на втората третина домакините изравниха чрез Кай Небе. Българите се възползваха от двойно наказание в състава на Южна Африка и 1:11 минути преди финалната сирена отново Мартин Николов донесе успеха.

Българският вратар Димитър Димитров спаси 52 удара и имаше огромен принос за успеха. Колегата му в рамката на ЮАР Ашли Бок отрази 24 шута.

В следващия си мач утре България излиза срещу Мексико. Лидер в класирането е Нова Зеландия с 6 точки, пред Китай с 5, а Мексико и България имат по 3.