Националният отбор на България постигна втора победа в дивизия III на световното първенство по хокей на лед за юноши до 18 години, след като се наложи с 9:3 (4:0, 3:2, 2:1) над състава на Тайван в Зимния дворец в София. Възпитаниците на канадския треньор Даниел Куомо предрешиха изхода от срещата още в първата третина, завършила 4:0 в тяхна полза. В следващите два периода играта бе доста по-равностойна, но въпреки това българите успяха да отбележат още 5 гола срещу 3 за съперника.

С хеттрик за България се отчете капитанът Веселин Диков, докато избраният за най-добър играч в мача Калоян Вачков прибави два гола и асистенция. Другите 4 гола за домакините бяха дело на Атанас Генков, Георги Цицелков, Мирослав Василев и Даниел Дилков.

В другите две срещи от четвъртък Турция победи Мексико с 4:1, а Австралия надигра Израел с 4:3. В класирането България е на трето място с 6 точки след 2 победи и 1 загуба. Водач е Австралия с 9 точки, пред Турция с 8.

Тази вечер в 20:00 часа България излиза в четвъртия си мач от турнира, а съперник е тимът на Израел.