Състезателката от националния отбор по биатлон Ния Димитрова спечели европейската титла в дисциплината спринт. 18-годишната състезателка триумфира при девойките, след като не направи нито една грешка при стрелбата и финишира с време 21:09.3 минути.

Другата ни състезателка от женския тим Десислава Стоянова е 8-а с един пропуск на рубежа и време 21:56.2 минути. Стефани Попова остана 48-а след четири грешки в стрелбата.

При младежите най-добре се представи Антон Синапов, който е 33-и. Димитър Герджиков е 42-и, а Филип Данов не стартира.

Европейското първенство се провежда в Брезно-Осърбле (Словакия) и е от отворен тип. Това означава, че в него може да участват и състезатели от другите континенти, но всички атлети трябва да са под 26 години.

По програма утре са спринтовете при мъжете и жените. Очаква се добро представяне от Красимир Анев и Владимир Илиев, докато Михаил Клечеров няма да участва заради по-голямата си възраст.