Българският шампион по хокей на лед Ирбис-Скейт започна със загуба участието си в Група „А“ на Континенталната купа, след като допусна обрат и отстъпи с 3:4 (1:2, 1:1, 2:0) на Зейтинбурну, информира „Хокейни Новини“.

Кристиан Симо откри резултата за българския тим само 2:33 минути след началото на мача, но шест минути по-късно Юри Ломакин изравни за турския отбор. Станислав Мухачов върна аванса на Ирбис-Скейт 4:36 минути преди края на първата третина при числено предимство и след асистенции на Алексей Йотов и Едуард Орлов.

В средата на втората третина Орлов се разписа след пас на Андрей Тюрин при пауърплей. 31 секунди преди края на втория период Юри Ломакин върна едно попадение за Зейтинбурну при числено предимство и подаване на Владислив Ломакин. Само 1:37 минути след началото на последната част резултатът беше изравнен. Юри Ломакин оформи своя хеттрик след асистенции на Владислав Ломакин и Баръш Чошкун.

3:42 минути преди края турският тим стигна до победното попадене. Негов автор стана Секан Гюмюш след пас на Емрах Йозмен. В последната минута Ирбис-Скейт извади вратаря Димитър Димитров, но въпреки това не успя да стигне до изравнителен гол. Димитров завърши с 21 спасявания, а Никита Сандирев отрази 29 удара към вратата на Зейтинбурну.

В другия мач от групата Цървена звезда победи дебютанта в турнира Еся Рейкявик (Исландия) с 6:1. Давид Сефич се отличи с хеттрик и две асистенции за сръбския тим.

Днес от 17:00 часа Ирбис-Скейт играе с Еся Рейкявик, а от 20:30 часа Цървена звезда среща Зейтинбурну. Турнирът в Белград приключва в неделя, когато са последните две срещи.