Българският шампион Ирбис-Скейт записа драматична загуба в последния си мач от Група „А“ на Континенталната купа в Белград, след като отстъпи с 4:5 на Цървена звезда след продължение, пише „Хокейни Новини“.

Сръбският тим взе аванс от два гола през първата част след попадения на Никола Керезович и Давид Сефич, но пет минути преди края на този период Иван Малиняк върна едно попадение за българския тим след асистенции за Юрай Душичка и Лукаш Бустин.

Неманя Вучуревич вкара още един гол за Цървена звезда в средата на втората третина, но четири минути по-късно Бустин се разписа за Ирбис-Скейт. Асистенциите бяха на Макар Перминов и Юрай Душичка. Българският шампион постигна обрат през третата част.

Иван Малиняк изравни само 2:21 минути след нейното начало, а с асистенции се отличиха Алексей Йотов и Андрей Тюрин. Две минути по-късно Йотов изведе Ирбис-Скейт напред в резултата след подавания на Едуард Орлов и Тюрин. Четири минути преди края домакините извадиха вратаря си Асенийе Ранкович и така постигнаха числено предимство, при което само секунди по-късно Неманя Вучуревич изравни резултата. Давид Сефич вкара победния гол за Цървена звезда 2:06 минути след началото на продължението.

В другия мач от групата турският Зейтинбурну записа успех с 3:2 над Еся (Рейкявик) след дузпи. Така Цървена звезда завърши на първо място в групата с 8 точки, следвана от Зейтинбурну с пет. Ирбис-Скейт е трети с 4, а Еся заема последното място с актив от една точка. Като победител сръбският тим продължава в следващата фаза, където ще бъде в една група с Йегешмедвек (Мишколц), Корона (Брашов) и Чури Урдин (Сан Себастиан).