Франция спечели щафета в мъжкия биатлон от Световната купа в Антхолц (Италия). Отборът в състав Жан Гилауме Беатрикс, Симон Фуркад, Алексис Бьоф и Мартен Фуркад записа успех след повече от две години пауза. Карето финишира за 1:12:14.7 часа с ползвани само седем допълнителни патрона.

Голямата изненада е падението на Норвегия, която остана на 11-о място. Отборът беше без лидера си Емил Хегле Свендсен, който има проблем с простудно заболяване. В негово отсъствие Бьорндален направи страхотен първи пост. Кралят на биатлона ползва само един допълнителен патрон и предаде с огромна преднина на Ларс Елге Биркерланд.

Вторите постове на Германия и Франция обаче бяха Андреас Бирнбахер и Симон Фуркад и именно те предадоха първи, като норвежецът Ларс Бергер получи пети. Именно той закопа отбора си с пет наказателни обиколки.

При последните постове за Франция и Германия бяха лидерът в Световната купа Мартен Фуркад и Арнд Пфайфер. Двамата се вкопчиха в здрава битка, като не сбъркаха при първото си посещение на рубежа. При последната стрелба по-малкият брат Фуркад стреля добре, а Пфайфер отиде да върти обиколка, което означаваше победа за “петлите”.

Германия остана на второто място, а трети са австрийците. Русия, Швеция, Беларус, Канада, Украйна, Словения и САЩ допълниха първите 10.

България е едва на 19-о място от 24 отбора. На първи пост Мартин Богданов започна колебливо и въртя обиколка. След него Михаил Клечеров успя да стопи част от пасива ни преди Мирослав Кенанов отново да завърти допълнителни150 метра. На последен пост Краси Анев успя да задмине два отбора.