Чехия надви Дания с 2:0 в мач Група “С” на световното първенство по хокей на лед в Швеция и Финландия. Срещата беше доста оспорвана и първото попадение в срещата падна 5 секунди преди края на втората част.

Алеш Хемски откри резултата в момент, когато защитникът на Дания Филип Ларсен изтърпя наказание от две минути. Головата атака на чехите започна през Петър Недвед и премина през Томаш Плеканец.

Това беше официалният дебют на Петър Недвед за националния отбор на Чехия. 40-годишният хокеист е олимпийски вицешампион от 1994 г. с Канада.

Петър Тенкарт гарантина победата на чехите с попадението си 17:21 минути след началото на третата част. С асистенции за попадението се отличиха Михаел Фролик и Томаш Плеканец.