Чехия се отърси от вчерашната тежка загуба от Канада с 1:4 и си го изкара на Беларус. В мач от Група „В“ на световното първенство по хокей на лед, който се игра в Париж, чехите разбиха съперника с 6:1. Якуб Ворачек се отличи с гол и две асистенции. По едно попадение за успеха добавиха Радко Гудаш, Радим Шимек, Михал Кемпни, Роман Червенка и Петър Врана. Вратарят Павел Францоуз направи не беше особено затруднен и направи шест спасявания. Единственият гол за Беларус беше вкаран от Александър Павлович. В понеделник Чехия играе с Финландия, а беларусите се изправят срещу Канада.

В Група „А“ Словакия едва се спаси от изненадваща загуба от аутсайдера Италия, за да стигне до успеха с 3:2 след продължение. На мача в Кьолн Михел Миклик даде аванс на словаците в седмата минута на мача, но „адзурите“ обърнаха резултата в своя полза. Джовани Морини изравни през втората третина, а в началото на третата част Лука Фриго изведе италианците напред в резултата. Либор Худачек изравни за 2:2 само 64 секунди преди края на редовното време. Петер Черешняк вкара победния гол за Словакия 2:45 минути след началото на продължението. Словашкият вратар Юлиус Худачек направи 17 спасявания, а Андреас Бернард отрази 29 удара към вратата на Италия. Утре Словакия играе срещу Латвия, а Италия се изправя срещу Русия.