Брент Сийбруук донесе победа с 3:2 на Чикаго Блекхоукс срещу Нешвил Предатърс, след като се разписа 1 минута след началото на третото продължение на двубой номер 4 от серията между двата тима от първия рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Сийбруук вкара гол със стотния удар в мач, който беше най-дългият в историята на тима от Нешвил. Скот Дарлинг спаси 50 шайби за Чикаго, който води с 3:1 в серията.

Никлас Бекстрьом вкара гол след 11:09 минути игра в продължението за победа на Вашингтон с 2:1 над Ню Йорк Айлъндърс. С това "столичаните" изравниха серията от Източната конференция до 2:2 победи. Александър Овечкин също се разписа за Вашингтон. Руснакът подаде и за решителния гол, който падна след фейсоф от дясно на вратата на Островитяните. Бекстрьом удари шайбата надясно и си поправи път край мантинелата, след което стреля от синята линия и вкара за 2:1. Така серията е равна при 2:2 победи, като мач номер 5 е насрочен за четвъртък вечер във Вашингтон.