Даниела Кадева се класира на 47-о място в спринта на 7,5 километра при девойките старша възраст на световното първенство по биатлон за юноши и девойки в Минск (Беларус). Кадева направи два пропуска във втората си стрелба и измина дистанцията за 23:52.6 минути.

Ивелина Димитрова финишира на предпоследното 63-о място с четири грешки. Титлата спечели Лена Арно (Франция). Тя не допусна грешки в стрелбата и финишира за 20.40,6 минути.

Петьо Иванов се класира на 47-о място в спринта на 10 километра при младежите. Той направи три пропуска в двете си стрелби и завърши за 28:03.5 минути. Станислав Ангелков се класира на 83-о място с четири грешки. Състезанието завършиха 94 биатлонисти. Шампион стана Александър Дедюхин от Русия. Той не допусна грешки в стрелбата и измина трасето за 24.49,0 минути.