Дания записа трудна победа с 3:2 над Беларус в мач от Група “S” на световното първенство по хокей на лед в Стокхолм и Хелзинки.

Датчаните поведоха с три гола до средата на втората третина. Филип Ларсен откри резултата в седмата минута на мача при числено предимство.

Никлас Йенсен удвои 5:03 минути преди края на първата част. Мортен Грин се разписа при числено намален състав на Дания в осмата минута на втория период.

До края на третината Константин Колцов върна едно попадение за Беларус, в момент когато и двата тима бяха с по 4 полеви играчи на леда. 3:24 минути преди края на мача Роман Граборенко също беше точен за беларусите.

С този успех Дания събра актив от шест точки и си гарантира оставане в елитната дивизия за още една година. Беларус вероятно също ще остане в елита, тъй като последният в класирането Словения играе с фаворита Канада в последния си мач.