Павел Дацюк вкара два гола за Детройт Ред Уингс при победата с 5:23 над Ванкувър Канъкс в единствения мач от НХЛ, който се игра през изминалата нощ. Срещата беше прекъсната за 34 минути и 29 секунди заради угасване на тока в зала „Джо Луис Арена“ в самото начало на двубоя.

Защитниците Никлас Кронвал и Дан Декайзер и дясното крило Густав Найкуист също се разписаха за Детройт. Нападателят Хенрик Зетерберг се отличи с две асистенции, а вратарят Джими Хауърд направи 30 спасявания.

Линдън Вей завърши с два гола и асистенция за Ванкувър, а защитникът Шоун Матайъс също се разписа за Канъкс. Вратарят на канадския тим Райън Милър завърши мача с 25 отразени удари.

Вей вкара втория си гол в мача и шести от началото на сезона 3:50 минути преди края за 3:4 и върна надеждите на Ванкувър за постигане на нещо повече в мача. Последва риск от страна на Канъкс с изваждането на вратаря Милър и пускането на шести полеви играч, но това позволи на Дацюк да се разпише на празна врата в последната минута.