Мъжката ни щафета в биатлона записа добро класиране и финишира на 11-о място в Хохфилцен. България бе в състав Михаил Клечеров, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Краси Анев. Състезателите ни ползваха 12 допълнителни патрона и завъртаха една 1 обиколка. Те останаха на 5:17.09 минути от победителя Норвегия, но са с две места пред Русия.

Норвежците спечелиха всички стартове в мъжкия биатлон през сезона. Щафетата им Алехандър Ос, Оле Ейнар Бьорндален, Емил Хелге Свенсен и Тарей Бьо финишира за 1:27:38.2 часа. След тях се наредиха Австрия и Франция. На финала имаше битка само за третото място като Мартен Фуркад се справи с последните постове на Германия и Швеция.

Така българското участие в Хохфилцен е повече от успешно. Краси Анев записа най-доброто си класиране в старт за Световната купа – 12-о място в спринта и остана 18-и в преследването./БЛИЦ