Вашингтон победи Филаделфия с 5:4 след изпълнение на дузпи в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Вашингтон губеше с три гола около девет минути преди края на редовното време, но Майк Грийн намали пасива на 2:4, а Дмитрий Орлов вкара трети гол за столичани 3:31 минути преди края. Звездата на Вашингтон - Алекс Овечкин отбеляза изравнителен гол за 4:4 48 секунди преди сирената и прати мача в продължение.

Попадението е 27-о за Овечкин през сезона. При наказателните удари Ерик Фер и Никлас Бакстрьом бяха точни за Вашингтон и донесоха победата на Вашингтон.

Чикаго победи Лос Анджелис с 3:1 в повторение на финала в Западната конференция от миналия сезон. Джонатан Тоус се отличи с две асистенции, а вратарят Анти Раанта спаси 21 удара за успеха на Блекхоукс. И трите си гола Чикаго отбеляза още през първия период, когато точни бяха Мариан Хоса, Крис Верстеег и Патрик Шарп. За гостите от Ел Ей се разписа Алек Мартинес.