Едмънтън Ойлърс спря серията си от 11 поредни загуби с победа с 2:1 над Сан Хосе Шаркс.

Найл Якупов даде аванс на домакините 7:45 минути след началото на първата третина при числено предимство, но само две минути по-късно „акулите“ изравниха чрез Тай Макгин.

Дейвид Перон донесе победата на Едмънтън с попадението си в средата на последната част. Вратарят на Ойлърс Бен Скривънт направи 20 спасявания, а колегата му Алекс Сталък отрази 22 удара към вратата на Сан Хосе.

Отава Сенатърс прекъсна поредицата си от пет поредни поражения, след като се наложи с 4:3 над Ванкувър Канъкс след продължения. Ерик Карлсън вкара победния гол за „сенаторите“. Мика Зибанеджад се отличи с два гола и две асистенции за успеха.

Томаш Татар вкара два гола за Детройт Ред Уингс при победата с 3:1 над Каролина Хърикейнс като гост. Това беше трети пореден успех за „червените криле“, докато „ураганите“ загубиха за трети път в последните си четири мача.

Кайл Палмиери вкара в 53-ата секунда на допълнителния период за победата на Анахайм Дъкс над Уинипег Джетс с 4:3 след продължения. Райън Гецлаф се отличи с три асистенции за „патоците“. Вратарят Фредерик Андерсен спаси 27 удара за четвъртия пореден успех на Анахайм.