Едмънтън победи домакина Сан Хосе с 5:4 след изпълнение на 26 дузпи в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига. Джордън Еберле се отличи с две попадения за гостите, а Джъстин Шулц прати мача в продължение с точен изстрел 2:37 минути преди края. Джо Павелски пък завърши с два гола и асистенция за домакините, които наваксаха дефицит от 1:3 с три попадения в третата част, но допуснаха късно изравняване. При дузпите Брент Бърнс даде аванс на Едмънтън при петите изпълнения, но веднага след него Райън Нюджънт-Хопкинс също вкара.

Така се стигна до 13-ата серия от наказателни удари, при които Мат Ъруин не успя да преодолее Виктор Фаст, а Роб Клинкхамър сложи край на спора с удар покрай стика на Анти Ниеми. Рик Неш се разписа два пъти, а Матс Дзукарело се отличници с гол и асистенция при успеха на вицешампион Ню Йорк Рейнджърс над гостуващия Флорида с 6:3. Двубоят беше равностоен през първите две части, но домакините стигнаха до успеха с три безответни попадения в третия период. Калгари победи гостуващия Уинипег с 5:2 и нанесе четвърто поредно поражение на съперника в лигата. Рафаел Диас и Брендън Болиг вкараха първите си голова за канадския отбор, а вратарят Йонас Хилер трябваше да спасява само 17 удара за успеха.