Европейските шампиони Натали Пешала и Фабиан Бурза (Франция) спечелиха титлата при танцовите двойки на турнира по фигурно пързаляне Гран При на Китай, четвърти кръг за сезона. Френският дует получи най-високи оценки и за двете си изпълнение и със сбор от 169.73 точки стигна до златните медали. На второ място завършиха руснаците Екатерина Боброва и Дмитри Соловьов със 159.46 точки, а трети са канадците Кейтлин Уивър и Андрю Поже със 158.97 точки.

Олимпийската вицешампионка Мао Асада (Япония) представи по-добра волна програма и стана победителка при жените. Японката бе втора в кратката програма, но с първа оценка във волната събра сбор от 181.76 точки. Втора завърши 14-годишната рускиня Юлия Липницкая със 177.92 точки, която бе първа при първото изпълнение вчера. Трета завърши европейската вицешампионка Киира Корпи (Финландия) със 169.86 точки.

При спортните двойки след кратката програма начело са олимпийските вицешампиони Цин Пан и Цзян Тон от Китай с 68.57 точки. Втори са сребърните медалисти от европейското първенство Юко Кавагучи и Александър Смирнов (Русия) с 63.70 точки, а трети - Кирстен Муур-Тауърс и Делян Москович (Канада) с 59.12 точки. По-късно днес състезанието завършва с волната програма при мъжете и при спортните двойки.