Хокеистите на Финландия спечелиха Световното първенство за младежи до 20 години. На финала домакините на турнира победиха Русия с 4:3 след продължение. Редовното време завърши 3:3.

Вратарят с български произход Александър Георгиев игра цял мач за Русия. 19-годишният страж, който се състезава във финландския ТПС Турку, получи гол 93 секунди след началото на продължението. Победният гол, който донесе титлата на Финландия, беше дело на Каспери Капанен.

Владислав Каменев откри резултата за Русия пет минути след началото на мача. През втората третина гол не падна. Патрик Лайне изравни само 24 секунди след началото на третия период, но само минута и половина по-късно „сборная“ върна аванса си чрез Алексей Светлаков.

Десет минути преди края на редовното време Себастиан Ахо изравни за Финландия, а осем минути по-късно домакините на турнира поведоха в резултата с гол на Мико Ратанен. Шест секунди преди края на третата част Светлаков изравни и прати мача в продължение.

Това е четвърта световна титла за Финландия при младежите, след като преди това триумфира през 1987, 1998 и 2014 г.