В малкия финал на женския турнир по хокей на лед Финландия изстрада победата с 3:2 срещу Швеция. Това е първи медал за Финландия откакто женския хокей участва в програмата на Олимпиадата от 1998 година насам.

След нулево равенство в първата третина, във втората финландките откриха резултата. Хайди Пелтари стреля над рамото на вратарката Сара Гран за 1:0.

8 минути по-късно шведките изравниха чрез Мария Руут, която се възползва от пауър плей в полза на страната си. В 16-ата минута на втората част Финландия отново поведе в резултата. Този път точна бе Мишел Карвинен за 2:1. Ролята на догонващи в резултати не притесни Швеция и отново изравни. Даниела Рундквист бе точна за 2:2 и както при предишния гол с помощта на пауър плей.

Така двата състава стигнаха до допълнително време. Две минути и 33 секунди след подновяването на играта Каролина Рантамеаки отбеляза безценния гол за Финландия, с което спечели и бронзов медал за страната си./БЛИЦ