Финландия взе титлата по хокей на лед от Младежките олимпийски игри в Инсбрук, след като се наложи над Русия с 2:1 след дузпи.

“Сборная” бе на път да вземе златните медали, но скандинавците изравниха малко повече от минута преди края на редовното време.

В герой за Финландия се превърна вратарят Каапо Кахконен. 15-годишният страж спаси 16 удара в редовното време и продълженията и спря двама руски хокеисти при дузпите.

Иля Зиновиев вкара 8:35 минута след началото на мача и даде аванс на “сборная”. Минута и две секунди преди края на мача Валтери Хопонен преодоля вратаря Сергей Коробов и изравни резултата. При продълженията нов гол не падна.

Хонканен бе точен за Финландия при изпълнението на дузпите, а Кахконен се оказа непробиваем срещу Максим Лазарев и капитана на руснаците Иван Николишин.