Кайса Макарайнен записа първа победа в Световната купа по биатлон този сезон. Финландката спечели индивидуалния старт на 15 километра, който се проведе в Нове Место. Чешкият курорт приема за първи път старт от най-престижните състезания по биатлон.

Макарайнен направи две грешки при стрелбата, но с добро бегово време финишира първа за 45:03.3 минути. Втора остана Хелена Екхолм (Швеция) с изоставане от 22 секунди, а трета е лидерката за Световната купа Магдалена Нойнер (Германия).

Две от трите български представителки стреляха много добре и за първи път през сезона направиха само по една грешка. Опитната Нина Кленовска се представи най-добре от нашите и е 43-а с изоставане от 6:07.0 минути. Ния Димитрова е 61-а на 7:37.7 минути зад Макарайнен. Емилия Йорданова е извън първите 70, тъй като направи 4 пропуска на огневия рубеж.