Франция спечели първата щафета 4х7,5 км от Световната купа по биатлон при мъжете, която се проведе в Остерсунд (Швеция).

Карето в състав Венсан Джей, Венсан Дефрасн, Симон Фуркад и Мартин Фуркад финишира с време един час, 15 минути, 10,3 секунди. Те допуснаха едва грешка при стрелбата и използваха 7 допълнителни патрона.

Второто място с изоставане от 13,7 секунди остана за норвежката щафета, а третото място бе спечелено от Австрия.

Българската щафета в състав Красимир Анев, Мартин Богданов, Мирослав Кенанов и Владимир Илиев завърши на 17-о място. Те изостанаха на 4 минути, 50,1 секунди от французите. Нашите биатлонисти не допуснаха грешка в стрелбата си и използваха 4 допълнителни патрона./БЛИЦ