Французойката Мари Дорен Абер триумфира в преследването на 10 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф. Световната шампионка в тази дисциплината от Контиолахти (Финландия) през 2015 година беше най-бърза с време 34:33.3 минути, допускайки само една грешка при първата от четирите си стрелби.

Това е втора победа за сезона на 30-годишната французойка и общо седма в кариерата й за Световната купа по биатлон.

Носителката на Световната купа от миналия сезон Габриела Коукалова от Чехия, стартирала като победителка от спринта на 7,5 километра, остана втора на 38.8 секунди след три пропуска при стрелбата.

Финландката Кайса Макарайнен е трета на 1:19.1 минута зад Абер след четири грешки на огневия рубеж.

Българката Десислава Стоянова, 46-а в спринта, завърши на 53-о място в преследването, след като беше изпреварена с обиколка след третата си стрелба. До този момент тя имаше 8 пропуска при стрелбата.

След днешния старт Коукалова оглави генералното класиране за сезона с 419 точки пред Макарайнен с 414 точки. Германката Лаура Далмайер пропусна старта и е трета с 410 точки, а Абер е четвърта с 399 точки. Българските биатлонистки все още нямат спечелени точки през сезона.