Носителят на Кристалния глобус Мартен Фуркад беше най-бърз в масовия старт от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Норвегия). Французинът финишира пръв за 37:32.2 минути, след като не допусна грешка при четирите си стрелби, с което записа 63-а победа в кариерата си.

С този си успех 28-годишният Фуркад изравни рекорда на Магдалена Форсберг (Швеция) от 2000/2001 с 14 победи в рамките на един сезон за Световната купа по биатлон.

Втори в масовия старт, на 17.4 секунди след французина завърши латвиецът Андрейс Расторгуевс, който допусна две грешки при стрелбата. Така той записа най-добър резултат в кариерата си за Световната купа и първо класиране на подиума. Трети на 32.4 секунди финишира Зимон Едер (Австрия) с един пропуск. Българинът Красимир Анев свали 17 от 20 мишени и се нареди 27-и с изоставане от 3 минути и 28 секунди.

С успеха в последния старт от сезона Фуркад спечели и малката Световна купа в дисциплината масов старт с 248 точки, като изпревари със 17 точки световния шампион Зимон Шемп (Германия), който завърши на разочароващото 20-о място на 1:28.5 минута след три пропуска при стрелбата.

Фуркад завърши кампанията с 1322 точки, следван от Антон Шипулин (Русия) с 918 точки и Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) с 812 точки.

Анев завърши най-напред от българите на 26-ото място с 363 точки. Владимир Илиев е 32-и с 309 точки, Антони Синапов се нареди 70-и с 38 точки, а Димитър Герджиков е на 100-а позиция с 5 точки.