Французинът Мартен Фуркад завоюва трети златен медал на световното първенство по биатлон в Холменколен (Норвегия), след като финишира първи в преследването на 12.5 километра. Олимпийският шампион от Сочи 2014 в тази дисциплина направи три грешки в четирите си стрелби и завърши с време 32:56.5 минути. Преди това французинът спечели златни медали в спринта и със смесената щафета.  Така 27-годишният биатлонист има общо 8 световна титли и 17 медала от световни първенства в кариерата си.

Легендарният Оле Ейнар Бьорндален завърши втори пред родна публика на 20.1 секунди след Фуркад. Норвежецът направи две грешки в стрелбата и спечели втори сребърен медал, след като вчера остана втори и в спринта. Това е 42-и медал за Бьорндален от световни първенства - 19 златни, 14 сребърни и 9 бронзови отличие. Трети остана друг норвежец Емил Хегле Свендсен, завършил на 31.2 секунди след победителя с един пропуск в последната си стрелба.

Защитаващият титлата си германец Ерик Лесер остана седми с две пропуснати мишени.

От българите Владимир Илиев завърши 24-и с пет наказателни обиколки и пасив от 2:00.2 минути. Красимир Анев остана 29-и с три грешки, а Михаил Клечеров направи два пропуска е приключи на 42-а позиция.

След този старт лидер в генералното класиране за Световната купа след 21 от 26 състезания е Мартен Фуркад с 1037 точки, следван от руснака Антон Шипулин със 726 точки и норвежеца Тарей Бьо с 627 точки. Красимир Анев е на 30-о място с 259 точки, а Владимир Илиев заема 37-а позиция със 191 точки.