Германия победи Словакия с 2:1 в мач от Група “Е” на световното първенство по хокей на лед, който бе директен сблъсък за място на четвъртфиналите на турнира.

Александър Барта и Даниел Кройцер вкараха по едно попадение за успеха на домакините на турнира, а вратарят Денис Ендрас направи 20 спасявания. Голът за словаците бе реализиран от Марек Сватош в края на втората част.

Срещата бе наблюдавана от 15 100 зрители, което премина поставената предварително от организаторите очаквана граница за посещаемост на турнира от 400 000 зрители.

В мач от Група “F” Чехия победи Канада с 3:2, като двата отбора се класираха за четвъртфиналите. Евентуалният съперник на “кленовите листа” ще бъде победителят от мача между Русия и Финландия. Загубилият този двубой ще срещне чехите./БЛИЦ