С гол на Антоан Луисие още в 4-ата минута на първата третина французите откриха резултата в своя полза за 1:0. Германците намериха много бърз отговор и след още 32 секунди игра изравниха чрез Йохен Хехт, който се състезава в НХЛ за Бъфало Сейбърс.

Крайното 2:1 мача бе оформено още в края на тази първа част, след като в 16-ата минута точен за Франция бе Люк Тардиф, който се възползва от грешно подаване на германския бранител Франк Хордлер.

До края на мача Германия имаше повече шансове за гол, но дори и с двама човека повече на леда в края на последната третина не успя да стигне до изравнително попадение. Така Франция заедно с отборите на Русия и Швейцария от тази група продължават в следващата фаза на надпреварата. /БЛИЦ