Германия поднесе голямата изненада и победи Русия с 2:0 на старта на световното първенство по хокей на лед. Турнирът започна днес в Словакия, а двубоят от група “А” се игра в Братислава. Успехът срещу един от големите фаворити бе пръв за Бундестима на световни финали срещу този съперник. Първият гол на турнира реализира Томас Грайнлингер в 24:19 минута на мача, а втората шайба падна две минути преди края на третата третина, когато останалият сам срещу вратаря Томас Раймер оформи крайния резултат. Страхотен мач изигра вратарят на Германия Денис Ендрас, който отрази 31 удара.

В първия мач от група „В” Швейцария победи Франция с 1:0 след продължения. Успехът дойде едва след гол във втората минута на продълженията. Герой за отбора на Шон Симпсън е защитникът Жулиен Воклер. Така швейцарците спечелиха две точки, а френския тим взе една след равенството в редовните шейсет минути.