Германката Мириам Гьоснер спечели спринта на 7,5 километра при жените в Оберхоф, старт от Световната купа по биатлон. В състезанието не участваха български биатлонистки.

Представителката на домакините направи два пропуска при стрелбата си и премина дистанцията за 21.17,2 минути. Втора остана норвежката Тора Бергер, която бе перфектна в стрелбата, но въпреки това изостана с 2 секунди от победителката. Третото място бе за друга германка Андреа Хенкел, завършила на 24,1 секунди след Гьоснер.

В класирането за малката Световна купа в спринта лидерка е Бергер със 176 точки, следвана от германките Хенкел и Гьоснер, които имат съответно 148 и 146 точки.

В генералното класиране за Световната купа начело е Тора Бергер с 442 точки, следвана от Гьоснер с 346, Хенкел с 320 точки и други.