Кам Аткинсън реализира третия хеттрик в кариерата си и помогна на Кълъмбъс да спечели с 5:2 срещу гостуващия Монреал. Брендън Саад вкара другите два гола за домакините, а вратарят Йонас Корписало завърши с 32 спасявания. Пи Кей Сабън се отличи с гол и асистенция за канадците, които допуснаха три безответни попадения в третия период и това се оказа решаващо. Детройт взе седма победа в последните си осем гостувания след 4:2 в залата на Ню Йорк Айлендърс.

Брад Ричардс, Джъстин Абделкейдър, Дани ДеКайзер и Люк Гленденинг на празна врата 45 секунди преди края оформиха успеха, с който гостите се върнаха на второто място в Атлантическата дивизия. Вратарят Петр Мразек спаси 27 изстрела. Брок Нелсън и Михаил Грабовски вкараха за Айлендърс. Брет Конъли вкара победния гол 1:54 минута преди края за 3:2 за Бостън при гостуването на Филаделфия. Патрис Бержерон и Брад Марчанд също се разписаха, а Здено Хара завърши с две асистенции. За домакините с два гола се отличи Уейн Симъндс.

Антъни Дюклеър единствен реализира при дузпите, а Аризона надделя над домакина Минесота с 2:1.

Антоан Вермет изравни за гостите при числено намален състав 1:13 минута преди края, а вратарят Луи Доминг отрази 34 удара за втората поредна победа на тима в лигата.