Защитникът на Сейнт Луис Блус от НХЛ Алекс Пиетранджело се разписа 4:14 минути след началото на продължението и донесе на Канада победата с 4:3 над Швейцария. Така олимпийските шампиони завършиха без загуба участието си в предварителния кръг на световното първенство по хокей на лед в Словакия.

Пиетранджело простреля вратаря Леонарно Дженоне с китков удар и донесе на Канада третата победа от три мача на турнира. Крис Стюърт, който също играе за Сейнт Луис Блус, направи 3:2 3:14 минути преди края, но Андрес Амбул изравни две минути по-късно и прати мача в продължение.

Джон Таварес от Ню Йорк Айлъндърс и Джордън Ебърли от Едмънтън Ойлърс също се разписаха за “кленовите листа”. Травис Заяц от Ню Джърси Девилс се отчете с две асистенции.

Германия записа трудна победа с 3:2 над Словения след дузпи, след като на два пъти изоставаше в резултата. Това е първият случай от 1930 г. насам, когато германците записват три победи на старта на участието си на световно първенство./БЛИЦ