Хокейният отбор на Канада вероятно ще прибегне до вратарска смяна за мача с Германия утре вечер, който е квалификация за класиране за четвъртфиналите на олимпийските игри във Ванкувър. Очаква се на вратата да застане Роберто Луонго.

Луонго, който играе за местния Ванкувър Канъкс, започна като титуляр в първия мач на „кленовите листа” на турнира и спаси 15 удара при победата с 8:0 над Норвегия. В следващите два мача той бе заменен от Мартин Бродюр, който се състезава за Ню Джърси Нетс. Бродюр отрази 21 от 23 удара и спаси четири дузпи при победата с 3:2 над Швейцария. Срещу САЩ (3:5) обаче допусна елементарни грешки.

Засега не е ясно дали този ход е за постоянно или само временна промяна за мача с Германия. Въпросът, който занимава всички в Канада е, дали Бродюр става втори вратар след Луонго или дори трети след Марк-Андре Фльори от Питсбърг Пингуинс. Ако победят германците, на четвъртфиналите на хокейния турнир „кленовите листа” ще играят с Русия./БЛИЦ