Рик Неш вкара гол при числено предимство в средата на третия период и донесе на Канада победата с 3:2 срещу Швеция. С този успех “кленовите листа” заеха първото място в Група “F”, което им осигури мач с Русия на четвъртфиналите.

“Сборная” загуби с 2:3 след дузпи от Финландия в спор за третото място на Група “Е”. Тимът на Вячеслав Биков изтърва аванс от два чисти гола след първия период. Мачът между Русия и Канада ще бъде повторение на четвъртфинала им от миналата година, спечелен от руснаците с 5:2.

Чехия победи Германия с 5:2 и ще играе срещу САЩ на четвъртфиналите. Янките загубиха с 3:5 от Швейцария и останаха на четвърто място в Група “F”. Немците завършиха на трето място в група “Е” и ще се изправят срещу Швеция в директните елиминации./БЛИЦ