Олимпийският шампион Канада започна с победа участието си на световното първенство по хокей на лед. В мач от Група “В” “кленовите листа” се наложиха с 4:1 над Беларус след два гола на Джордан Ебърли.

Ебърли даде аванс на Канада преди да са изминали две минути от началото на мача, а в самия край на първия перид Андрей Степанов изравни за Беларус.

Джеф Скинър възстанови аванса на тима си във втората част, след асистенция на Джон Таварес. След това Скинър даде голов пас на Таварес, а Ебърли оформи победата на Канада с попадение при добавка на отскочилата от гредата шайба.

В другия късен мач от първия ден на световното първенство, домакинът Словакия се наложи с 3:1 над Словения в мач от Група “А”. Алеш Кранч даде аванс на словенците, но домакините отговориха с попадения на Мирослав Шатан, Мариан Хоса и Любош Бартечко./БЛИЦ