Канада започна участието си на 73-ото световно първенство по хокей на лед с убедителна победа с 6:1 над Беларус в мач от Група “А”. “Кленовите листа” дръпнаха с 2:0 още в първата третина, когато на два пъти точен бе нападателят на Тампа Бей Лайтнинг Стивън Стамкос.

През втората част попадения не паднаха, но цели 5 имаше в последната третина. Джейсън Спеца, Майк Фишер и Дани Хийтли доведоха резултата до 5:0 за Канада, преди Михаил Грабовски да върне едно попадение 7:16 минути преди края. Само минута и половина по-късно отново Хийтли върна преднината от пет гола за тима си.

Така Канада поведе уверено в класирането на Група “В”, но по-късно днес един срещу друг се изправят и останалите два тима от групата – Словакия и Унгария./БЛИЦ