Световният шампион по хокей на лед Канада започна с победа защитата на титлата си. На старта в Група "Б" "кленовите листа" се наложиха срещу Чехия с  4:1 (1:0, 1:0, 2:1).

Пред близо 10 хиляди зрители в Париж канадците започнаха добре мача и поведоха в шестата минута. Райън О'Райли получи чудесен пас от Марк Шайфил и отбеляза от близко разстояние. Секунди след началото на втората третина Майк Матисън увеличи преднината на "кленовите листа" при числено преимущество.

Останалите голове в срещата станаха факт във финалните осем минути. Лукаш Радил бе точен за чехите, завършвайки добра комбинация. Малко след това Тайсън Бари възстанови аванса на Канада, а четвъртото попадение за тима бе дело на Джеф Скинър на празна врата.