Капитанът Хенрик Зетерберг се превърна в герой за Детройт Ред Уингс при победата с 6:5 над Бостън Бруинс. Срещата започва кошмарно за „червените криле“, след като Брад Маршан даде аванс на „мечките“ още в осмата секунда с 28-ия си гол за сезона.

Две минути и половина по-късно Зетеберг изравни, но Бостън отговори с два гола Зак Тротман и Луи Ериксон, преди Павел Дацюк да върне едно попадение.

Детройт обърна до 5:4 след два гола на Дарън Хелм и още един на Дацюк, но Йонас Кемпайнен изравни за Бруинс само 38 секунди след началото на последната третина. След това Зетерберг донесе победата на Детройт Ред Уингс с втория си гол в мача.

Дейвид Шлемко вкара единствения гол при победата на Ню Джърси Девилс с 1:0 над Лос Анджелис Кингс. Резервният вратар на „дяволите“ Кийт Кинкейд се отличи с 28 спасявания.

Гол в третата част на Патрик Берглунд се оказа победен за Сейнт Луинс Блус при успеха с 2:1 над Тампа Бей Лайтнинг. С две попапедия на Дерек Степан в третата част Ню Йорк Рейнджърс стигна до успеха с 3:1 над Филаделфия Флайърс.