Хавиер Фернандес записа едно от най-добрите състезания в кариерата си и спечели третия Гран при турнир по фигурно пързаляне – Ростелеком Къп за трети пореден сезон, пише Красивата страна на спорта. Лидерът след  първия ден Шома Уно остана втори, като се класира почти сигурно за Гран при финала (спечели Скейт Америка преди две седмици), а дълго чакан първи подиум в серите записа Алексей Биченко.

Фернандес имаше да наваксва около 10 точки пасив след първия ден, а преди него Уно получи почти невъзможните за достигане 186.48. Испанецът излезе последен на леда в почти обречена ситуация и показа защо е двукратният световен шампион. Волната му програма по музика на Елвис Пресли беше изпълнена на един дъх без никаква грешка при скоковете, сред които четворен тулуп, два четворни салхова, два тройни аксела. Единствено комбинациите бяха с двойни, а не тройни тулупи. И макар че за пируетите и стъпките той не взе най-високите нива успя да стопи 10 точки пасив и да победи с почти осем аванс – 292.98 точки.

Точно преди Фернандес младият японец Уно доближи 100-те точки за технически елементи след впечатляващо танго. Още по-впечатляващи са скоковете му, сред които отличен четворен флип. За съжаление той падна при втория четворен тулуп и не успя да го постави в комбинация, завършвайки с 285.07 точки.

На 28 години Алексей Биченко записа първи медал в Гран при, след като през януари спечели медал от Европейското първенство. Оценката му е 255.52 точки. Четвърти остана представителят на домакините Михаил Коляда, а след него са Макс Аарън (САЩ) и Еладж Балде (Канада).

Шведът Александър Майоров остана на последното 12-о място, но обра аплодисментите на публиката, като се пързаля в половината програма с кръв, която течеше от носа му.