Германката Андреа Хенкел спечели преследването на 10 километра за жени от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Това бе последното индивидуално състезание в биатлона преди олимпийските игри в Сочи. 36-годишната Хенкел, за която това е последен сезон в кариерата, повали всичките 20 мишени и измина дистанцията за 31:04.5 минути. За германката това бе 22-а победа в кариерата.

Втора на 1.6 секунди също без грешка на огневия рубеж завърши Надежда Скардино от Беларус. Тора Бергер (Норвегия) се нареди трета с изоставане от 6.6 секунди и с три пропуска в четири си стрелби.

Със спечелените точки тя излезе начело в генералното класиране за сезона след 13 от 26 старта с 461 точки. Втора е Даря Домрачова (Беларус) с 455 точки, а трета е Кейса Мекерейнен (Финландия) с 444 точки.