Китайският клуб Ред Стан Кунлун, който през тази година дебютира в Континенталната хокейна лига, спечели първия официален мач в историята си. В среща от редовния сезон тимът от Пекин записа победа с 2:1 като гост на Амур (Хабаровск).

Шон Колинс даде аванс на Ред Стар Кунлун шест минути преди края на първата третина при числено предимство. Две минути преди края на мача Кристиан Куусела възстанови равенството с гол също при числено предимство. Само минута по-късно Туука Мантула донесе победата на китайския тим.

В същото време шампионът на КХЛ Металург (Магнитогорск) записа четвърта поредна загуба, след като започна сезона с успех над ЦСКА (Москва) в мач за Купата на откриването. Металург отстъпи с 1:2 като гост на Югра (Ханти-Мансийск). Сергей Терешченко откри за шампионите, но домакините обърнаха с два гола на Павел Варфоломеев.