Българският биатлонист Михаил Клечеров завърши на 40-о място в преследаването на 12,5 км по време на световното първенство в Ханти-Мансийск. Клечеров направи 3 грешки в стрелбата и финишира на 3:48,1 минути зад победителя Мартен Фуркад. Българинът застана 50-и на старта, но се изкачи с 10 позиции.

Французинът, който е световен вицешампион в спринта, триумфира с общо време 33 минути и 2,6 секунди. Той направи три грешки в стрелбата, но взе първата световна титла в кариерата си. На второ място завърши Емил Хегле Свендсен от Норвегия. Той изостана на 3,8 секунди с две пропуснати мишени.

Бронзовият медал взе друг норвежец – Тарей Бьо. Той също направи две грешки в стрелбата, но финишира на 5,8 секунди зад Фуркад. Арнд Пайфер от Германия, който вчера взе титлата в спринта, остана на четвърто място. Легендата на биатлона Оле Ейнар Бьорндален завърши на 24-а позиция./БЛИЦ