Българинът Красимир Анев завърши 23-ти в спринта на 10 километра в Оберхоф (Германия), старт от Световната купа по биатлон. Анев направи само един пропуск при двете си стрелби. Той пропусна една мишена при втората си стрелба и преодоля трасето за 26.20,7 минути, изоставайки 1.12,8 минути от победителя Дмитрий Малишко.

Руснакът също направи един пропуск в стрелбата, като финишира с време 25.07,9 минути. Втори остана друг руснак Евгени Гараничев, а за място на почетната стълбичка се пребори и норвежецът Емил Хегле-Свендсен, който бе по-бавен от победителя с 13,1 секунди.

Владимир Илиев остана на 32-ро място, Михаил Клечеров е 69-и, а Иван Златев е 79-и. Състезанието завършиха 97 биатлонисти.

В класирането за малката Световна купа в спринта лидер е Мартен Фуркад от Франция със 158 точки. Владимир Илиев е на 34-о място с 47 точки, а Красимир Анев е на 38-а позиция с 39 точки.

В генералното класиране за Световната купа води Фуркад с 417 точки. Красимир Анев е на 34-о място с 81 точки, а Владимир Илиев е 37-и със 78 точки.