Мартен Фуркад спечели масовия старт на 15 км от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. Французинът направи една грешка в стрелбата и завърши с време от 34:07.2 минути. Втори без грешка на огневия рубеж остана чехът Ондрей Моравец с изоставане от 13.7 секунди. Трети с три грешки в стрелбата финишира норвежецът Тарей Бьо - на 29.7 секунди от победителя.

В състезанието участие взе и Красимир Анев, който завърши на предпоследното 29-о място с пет грешки и време от 37:09.4 минути.

В генералното класиране за Световната купа по биатлон лидер е Мартен Фуркад с 541 точки, следван от Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 422 и Тарей Бьо с 408. Анев е 31-и със 143, а Владимир Илиев е 41-и с 69 точки.