Дори новопристигналите Кристиян Хуселиус и Патрик Берглунд не успяха да помогнат на “Тре крунур”. Вратарят на латвийците Едгар Масалскис стана герой на мача, след като отрази 38 удара, а след това два пъти спаси дузпи на шведите. Фаворитите спечелиха първата третина с 1:0, но във втората стана чудо – хокеистите на балтийската държава обърнаха мача с гол в последната минута. Третата третина доведе едва до равенство в резултата. Първите дузпи не бяха отбелязани и за двата състава, а при втората Александър Ниживий се разписа, осигурявайки победата на латвийците. В класирането в група “C” води САЩ със 6 точки пред Швеция 4, Латвия 2 и Австрия без актив до момента.
В група “D” Финландия спечели двубоя си с Дания с 5:1, без особено да се напъва. Първата част завърши миролюбиво 1:1, но останалите две третини бяха с категорично превъзходство на финландците, които отбелязаха по 2 безответни попадения във всяка. Анти Миетинен и Нико Капанен отбелязаха по 2 гола. В класирането в групата водят Финландия и Чехия с по 6 точки, а Дания и Норвегия още не са успели да запишат нещо на сметката си. /БЛИЦ